Dzieło Pomocy
AD GENTES

… dla misji
Start Wydarzenia Projekty O nas Wpłaty Dom Misyjny Linki Misjonarze Kontakt sms

Menu

Projekty

 

Foto.archiwum AG

Szkoła w Afryce

PROJEKTY EDUKACYJNE 2018

 REMONT DOMU PRZEZNACZONEGO NA ŻŁOBEK SEGEREA, TANZANIA

Projekt dotyczy remontu i przebudowy 8 pokojowego domu z przeznaczeniem na żłobek prowadzony przez siostry ze Zgromadzenia Misjonarek Św. Rodziny. Projekt realizuje s. Tacjana Perszon.

ŁAWKI SZKOLNE W DWÓCH KLASACH, KAMALKI, PAPUA NOWA GWINEA

Projekt dotyczy zakupu 50 ławek szkolnych dla dwóch klas w Bena Bridge Primary School, w par. Kamalki, Papua Nowa Gwinea. Projekt realizuje ks. Marian Dziurzyński.

FORMACJA I POMOCE DYDAKTYCZNE DLA NAUCZYCIELI SZKÓŁ NIEDZIELNYCH W DIECEZJI GOROKA, PAPUA NOWA GWINEA

Projekt dotyczy przygotowania 30 nauczycieli do prowadzenia „Szkoły Niedzielnej” i zakupu dla nich pomocy dydaktycznych. Szkoły te są prowadzone przez wolontariuszy z danej parafii. W ramach projektu przewidziano 4 spotkania formacyjne w Centrum Diecezjalnym w Goroka. Każde spotkanie trwa tydzień. Projekt realizuje bp Dariusz Kałuża.

DRUK KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ KATOLICKICH, GOROKA, PAPUA NOWA GWINEA

Projekt dotyczy sfinansowania druku przez Instytut Liturgiczno-Katechetyczny podręczników do religii dla Elementary School (kl. I-II). Dotacja 2000 euro pozwoliłaby na wydrukowanie 250 podręczników, które mogłyby być rozprowadzone wśród najbiedniejszych dzieci bezpłatnie. Za projekt odpowiada ks. Adam Samsel MSF.

BUDOWA SZKOŁY ELEMENTARNEJ PRZY YC HALL W GOROKA, PAPUA NOWA GWINEA

Projekt dotyczy budowy szkoły dla 250 dzieci.  Projekt realizuje o. Piotr Michalski MSF.

REMONT TOALET W PRZEDSZKOLU W DIMAKO, KAMERUN

Projekt dotyczy remontu toalet (wykucie dodatkowych drzwi, wymiana podłogi, położenie płytek i pomalowanie ścian), z których codziennie korzysta 190 dzieci z przedszkola prowadzonego przez Siostry ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Dimako. Projekt pilotuje s. Alojza Maksimiuk.

PROWADZENIE CENTRUM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY IM. SŁUGI BOŻEGO PADRE ALBERTO FERRI, POTROVIEJO, EKWADOR

W ramach projektu prowadzone są zajęcia i warsztaty z młodzieżą i dziećmi, obozy, rekolekcje z noclegiem, wyprawy i wyjazdy. Wszystkie te zajęcia prowadzą wolontariusze z Polski, osoby z parafii, siostry zakonne oraz młodzież. Beneficjentami tego projektu jest grupa 400 osób. Projekt realizuje ks. Wiesław Podgórski.

ZAKUP KOMPUTERA I DRUKARKI DLA SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP W JASNEJ POLANIE, KAZACHSTAN

Projekt dotyczy zakupu komputera, skanera i drukarki, ksero, które są potrzebne do przygotowywania materiałów dydaktycznych na zajęcia katechetyczne dla 200 dzieci i młodzieży w par. MB Nieustającej Pomocy w Jasnej Polanie. Projekt realizuje s. Urszula Kubiak, Służebniczka Niepokalanego Poczęcia NMP.

PODRĘCZNIKI DLA SZKÓŁ MISYJNYCH W DYSTRYKCIE, VONAGNINOVO, MADAGASKAR

Projekt dotyczy sfinansowania zakupu kompletu podręczników dla nauczycieli, którzy pracują w 8 szkołach przyparafialnych (uczęszcza do nich 1258 dzieci). Za projekt odpowiada o. Czesław Sadecki, ze Zgromadzenia Słowa Bożego.

BURSA DLA UCZNIÓW Z WIOSEK W GMINIE TANDRANO, MADAGASKAR

Projekt dotyczy budowy bursy w Tandrano, gdzie funkcjonuje szkoła podstawowa, gimnazjum państwowe. Bursa będzie prowadzona przez misje, co daje duże możliwości ewangelizacyjne. Budynek powstanie dzięki pracy rodziców, z materiałów dostępnych na miejscu, takich jak cegła i drewno. Jedynie cement i blacha zostaną zakupione. Projekt realizuje o. Ludwik Wawrzeczko ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

WYPOSAŻENIE 15 MIESZKAŃ NAUCZYCIELI W DOUME, KAMERUN

Projekt dotyczy zakupu mebli dla 15 mieszkań nauczycieli szkoły podstawowej i przedszkola, prowadzonych przez siostry pallotynki w Doume. Projekt realizuje s. Fabiana Leitgeber ze Zgromadzenia Sióstr Pallotynek.

CENTRUM SZKOLENIA I INNOWACJI PSZCZELARSTWA W COCAPATA, BOLIWIA

Projekt dotyczy powstania parafialnego Centrum Pszczelarstwa, które będzie służyło parafii w Cocapata. Ma ono za zadanie przygotować do pracy pszczelarzy i zapewnić im utrzymanie ze sprzedaży wyrobów pszczelarskich. Projekt realizuje ks. Stanisław Chowaniec ze Zgromadzenia Ojców Pijarów.

KOLONIE I OBOZY DLA DZIECI I MŁDOZIEŻY, JASNA POLANA, KAZACHSTAN

Projekt dotyczy organizacji tygodniowych obozów rekolekcyjno-wypoczynkowych w wioskach należących do parafii oraz jeden turnus wyjazdowy do diecezjalnego domu rekolekcyjnego w Szczucińsku.

BUDOWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SOLIMDE, TOGO

Projekt dotyczy budowy szkoły podstawowej, składającej się z 3 klas, pomieszczenia dla dyrektora i magazynu. Miejscowa ludność partycypuje w kosztach budowy i pracy. Projekt realizuje ks. Marian Szatkowski ze Stowarzyszenia misji Afrykańskich.

NIWELACJA TERENU BOISKA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ I INSTALACJA PLACU ZABAW W PRZEDSZKOLU W MBEI, KAMERUN.

Projekt dotyczy zrównania terenu przed budynkami katolickiej szkoły podstawowej prowadzonej przez Siostry Pasjonistki w Mbei oraz przygotowania placu zabaw na podwórku przedszkolnym (teren jest już ogrodzony). Za projekt odpowiada s. Tomasza Sadowska, pasjonistka.

ZAKUP PLECAKÓW, KSIĄŻEK I PRZYBORÓW SZKOLNYCH DLA UBOGICH DZIECI W IVIRGARZAMA, BOLIWIA

Projekt dotyczy pomocy w zakupieniu materiałów i przyborów szkolnych dla 67 dzieci z wioski, gdzie siostry albertynki prowadzą dla nich spotkania. Projekt realizuje s. Cecylia Ślebzak.

WYPOSAŻENIE DOMU DZIECIĘCEGO ŚWIĘTEJ RODZINY W KITHATU, KENIA

Projekt zakłada wyposażenie w meble (łóżka, materace, koce, pościel, szafki, biurka, krzesła) w nowoutworzonym Centrum Dziecięcym Św. Rodziny. Projekt prowadzi s. Dariana Jasińska ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

NAGŁOŚNIENIE DLA JORDAN UNIWERSITY COLLAGE W MOROGORO, TANZANIA

Projekt dotyczy zakupu nagłośnienia (wzmacniacz, mikser, kolumny i mikrofony) dla otwartego placu uniwersyteckiego o długości ponad 110 m i szerokości 55 m. Uniwersytet prowadzą Ojcowie Salwatorianie. Projekt realizuje o. Jacek Górka, salwatorianin.

WYPOSAŻENIE SZKOŁY W TETOUAN MAROKO

Projekt dotyczy modernizacji Centrum Lerchundi w Tetuanie (Maroko), co pozwoli na zwiększenie liczby osób kształcących się. Obecnie 3 klasy są w surowym stanie – trzeba zakupić krzesła, stoliki, pomalować salę. Jedna z klas ma służyć szkoleniom i spotkaniom. Projekt realizuje o. Zenon Duda z Zakonu Braci Mniejszych.

SOBOTNIA SZKÓŁKA WYRÓWNAWCZA MISJONAREK ŚWIĘTEJ RODZINY W LUSACE, ZAMBIA

 

Projekt dotyczy zakupu pomocy dydaktycznych, kserokopiarki i drukarki dla sobotniej szkółki, do której uczęszcza 60 dzieci z dzielnicy Chawama. Za projekt odpowiada s. Kajetana Iwona, ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny.

WYPOSAŻENIE SALI PRODUKCYJNEJ SZKOŁY SAN BENITO W PASTOREO, PARAGWAJ

Projekt obejmuje renowację i wyposażenie sali produkcyjnej w szkole rolniczej w San Benito w maszyny do produkcji własnych wyrobów rolniczych. Potrzeba środków na zakup kuchni elektrycznej lub gazowej, lodówki, garnków, patelni,  robota do obróbki warzyw, mięsa, maszyny do produkcji makaronu i kukurydzy. Projekt obejmuje renowację najbardziej zdewastowanej części szkoły ojców werbistów, która ma służyć części produkcyjnej. Projekt realizuje Katarzyna Parnicka.

ŁAWKI SZKOLNE I RENOWACJA KLAS W SZKOLE ŚW. RODZINY W CHAWAMIE, LUSAKA

Projekt zakłada zakup ławek szkolnych dla dzieci oraz zakup farby do pomalowania klas lekcyjnych w szkole podstawowej prowadzonej przez siostry (600 dzieci). Projekt realizuje s. Małgorzata Jędrzejczak ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny.

ŁAWKI I WYKOŃCZENIE POKOJU NAUCZYCIELSKIEGO W SZKOLE W SUBUKI, KENIA

Projekt dotyczy wykończenia pokoju nauczycielskiego (zakup szafy, biurek, krzeseł) w szkole prowadzonej przez Zgromadzenie Misjonarek Świętej Rodziny w Subuki. Do szkoły uczęszcza 90 dzieci. Szkoła stale się rozrasta. Trzeba oprócz mebli, wstawić okna, drzwi i zrobić sufit i pomalować ściany. Projekt realizuje s. Katarzyna Jakubczak.

AKTUALIZACJA BIBLIOTEKI W CENTRUM FORMACJI MISJONARZY ŚWIECKICH W SALVADOR, BRAZYLIA

Projekt dotyczy polepszenia organizacji biblioteki w Redemptorystowskim Centrum Formacji dla świeckich. W ramach projektu planowane jest polepszenie organizacji biblioteki (nowe 4 półki, komputer, zakup 8 słowników i 40 książek z dziedziny misjologii i nowej ewangelizacji, oczyszczenia starych książek).

BUDOWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GARI-GOMBO, KAMERUN

Projekt dotyczy budowy 3 klas szkoły podstawowej na terenie parafii prowadzonej przez misjonarzy Oblatów Niepokalanej. Projekt realizuje o. Alojzy Chrószcz.

WYPOSAŻENIE SZKOŁY MISYJNEJ W MASOMELOKA, MADAGASKAR

Projekt dotyczy zakupu rzutnika-projektora do komputera, który można wykorzystywać na lekcjach w szkole misyjnej w Masomeloka i spotkaniach duszpasterskich dla katechumenów w parafii. Dla dzieci projekt zakłada budowę „ogródka jordanowskiego” (huśtawki, zjeżdżalnia, drabinki i liny z oponami).projekt realizuje o. Bogusław Guzik ze Zgromadzenia misjonarzy Oblatów Niepokalanej.

ZAKUP SZAF DLA OŚRODKA ZDROWIA W ABONG-MBANG, KAMERUN

Projekt dotyczy zakupu szafy do przechowywania urządzeń medycznych i środków medycznych i stomatologicznych oraz 2 mniejszych szaf do maszyn biochemicznej i morfologicznej, które ulegają zniszczeniu ze względu na istniejąc warunki atmosferyczne. Projekt realizuje s. Nazariusza Żuczek ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusowej.

STOŁY POD KOMUTERY W MARY HELP COLLAGE-DILLA, ETIOPIA

Projekt dotyczy zakupu stołów pod komputery dla college w Dilla, prowadzonym przez Zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki w Dilla, Etiopia. Siostry prowadzą 3 kierunki kształcenia (250 osób), które wykorzystują komputery. Projekt realizuje s. Helena Kamińska.

 KOMPUTER I DRUKARKA DLA PRZEDSZKOLA SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK W TCHOLLIRE, KAMERUN

 Projekt zakłada zakup komputera i drukarki dla przedszkola prowadzonego przez Siostry Służebniczki NMP NP. (śląskie). Siostry drukują materiały dydaktyczne dla 70 dzieci. Projekt realizuje s. Maria Oliwia Kwiecień.

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
40 0.089693069458008