Dzieło Pomocy
AD GENTES

… dla misji
Start Wydarzenia Projekty O nas Wpłaty Linki Misjonarze sms Kontakt Polityka prywatności

Menu

Projekty

PROJEKTY EWANGELIZACYJNE I BUDOWLANE  JESIEŃ 2022

PROJEKTY EWANGELIZACYJNE JESIEŃ 2022

 Zabezpieczanie sal katechetycznych w Larranca (Kostaryka)

 Projekt polega na zamontowaniu krat między dachem a sufitem w kościele, by chronić salki katechetyczne przed okradaniem. Złodzieje wchodzą przez dach i niszczą arkusze blachy. Kompleks budynku katechetycznego ma wymiary 40 na 9 metrów, składa się z 5 salek i toalety. Projekt realizuje o. Franciszek Filar, werbista.

 Szafy do nowej sali parafialnej w Tomasina (Madagaskar)

 Projekt dotyczy wyposażenia nowo zbudowanej sali katechetycznej w Tomasina (Madagaskar) w szafy, półki do magazynu i kuchni. Za realizacje projektu odpowiada o. Mariusz Kasperski, oblat NMP.

 Remont i wyposażenie kaplicy w klasztorze w Zielonym Gaju (Kazachstan)

 Projekt dotyczy wyposażenia kaplicy sióstr Nazaretanek w Zielonym Gaju (parafia Zesłania Ducha Świętego), gdzie odbywają się spotkania i Msze św. dla wiernych. Remontu wymaga sufit oraz przewody elektryczne. Remont będzie obejmował zakup i montaż nowego oświetlenia, zamówienie nastaw ołtarzowych dla tabernakulum, krzyża i obrazów. Za projekt odpowiada s. Nazariusza Żuczek, nazaretanka.

 Wymiana podłóg w Managua (Nikaragua)

 Projekt zakłada wymianę zniszczonej posadzki w jadalni i kuchni plebanii w Managua. Jadalnia i kuchnia maja 50% zniszczonej podłogi. Projekt realizuje o. Gabriel Szewczyk, werbista.

 Systemy solarne w Dar es Salaam (Tanzania)

 Projekt dotyczy zainstalowania systemów solarnych na żłobku prowadzonym przez siostry Misjonarki Św. Rodziny w Dar es Salaam (Tanzania). Projekt realizuje s. Tacjana Perszon.

 Seminarium teologiczno-pastoralno-katechetyczne dla katechistów w Musoma (Tanzania)

 Projekt dotyczy dofinansowania seminarium półrocznego dla 30 katechistów dekanatu Butiama. Seminarium składa się z 4 bloków tematycznych (teologia dogmatyczna, pastoralna i moralna, biblistyka) oraz katechetyki. Seminarium odbędzie się w par. Butiama i Kiabakari. Uczestnicy otrzymają wyżywienie i zakwaterowanie. Projekt zgłosił ks. Wojciech Kościelniak, fideidonista.

Renowacja plebanii w Brazzaville w Kongo

 Projekt dotyczy odnowienia plebanii wybudowanej 50 lat temu. Trzeba wymienić okna, ponaprawiać mury, sufit, zmienić częściowo płytki i odnowić wnętrze plebanii. Trzeba również wyczyścić dwa odstojniki do wody i jeden do ubikacji. Remont polega na wymienieniu zużytych części, rur oraz przeczyszczeniu całego systemu. Projekt zgłosił ks. Bogdan Piotrowski, fideidonista.

 Modyfikacja wieży ciśnień i instalacja pompy w Tchamba (Togo)

 Projekt dotyczy podwyższenia wieży ciśnień o 4 m, by zwiększyć ciśnienie wody w obiegu i zainstalować dodatkowo jeszcze jeden zbiornik o pojemności 2 tys. litrów, co razem da 4 tys. litrów. Trzeba również zainstalować pompę głębinową słoneczną, która będzie napełniała oba zbiorniki. Projekt realizuje ks. Robert Dura, fideidonista.

 Nagłośnienie dla katedry w Cego de Avila (Kuba)

 Projekt polega na zakupie nagłośnienia i instalacji głośników w katedrze w Cego de Avila. Trzeba zakupić dwa głośniki, dwa mikrofony ołtarzowe, konwerter oraz okablowanie i wzmacniacze. Projekt zgłosił ks. Czesław Wojciechowski, fideidonista.

 Zakup kserokopiarki, komputera i drukarki dla parafii Moron (Kuba)

 Projekt zakłada zakup kserokopiarki, komputera oraz materiałów duszpasterskich (śpiewniki, modlitewniki) do nowo utworzonej parafii Moron na Kubie. Posłużą one w kancelarii parafialnej i archiwum. Projekt realizuje ks. Dariusz Chałupczyński, fideidonista.

 Praca ewangelizacyjna z dziećmi i młodzieżą w Bertua (Kamerun)

 Projekt dotyczy dofinansowania spotkań parafialnych z okazji adwentu, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu i Wielkanocy. Siostry pasjonistki potrzebują środków na zakup materiałów dydaktycznych i wyżywienia. Projekt realizuje s. Tomasza Sadowska.

 System nagłośnienia w sanktuarium w Musongati (Burundi)

 Projekt dotyczy zakupu nagłośnienia w Polsce dla sanktuarium w Musongati, prowadzonego przez ojców karmelitów. Projekt realizuje o. Ferdynand Jaworski, karmelita.

 Klimatyzacja dla domu parafialnego i kaplicy w Kyzyłodra (Kazachstan)

 Projekt dotyczy zakupu domowej klimatyzacji dla domu i kaplicy w Kozyłodra, gdzie funkcjonuje niewielka wspólnota parafialna. Projekt realizuje ks. Zbigniew Bigda, fideidonista.

 Materiały do pracy ewangelizacyjnej dla misji Kikailelaki (Kamerun)

 Projekt polega na zakupie materiałów do pracy ewangelizacyjnej w szkołach podstawowych i średnich (katechezy, sesje formacyjne, spotkania biblijne, powołaniowe i rekolekcje) prowadzonej przez siostry michalitki. W ramach projektu zostaną zakupione dla uczniów z wiosek Biblie, książki, książeczki do nabożeństwa, obrazki i różańce. Projekt zgłosiła s. Immakulata Faustynowicz, michalitka.

 Malowanie starej blachy kościoła w Lilongwe (Malawi)

 Celem projektu jest malowanie i zabezpieczenie starej blachy na dachu kościoła w Lilongwe (Malawi). Dach zostanie umyty, nałożona zostanie chemia, która złuszczy farbę z dachu. Ostatnim etapem będzie pomalowanie blachy farbą ochronną. Projekt realizuje o. Paweł Patyk ze Zgromadzenia Ojców Białych.

Organizacja podwieczorków dla dzieci w Capilla San Migue (Paragwaj)

 Projekt dotyczy pomocy materialnej dla dzieci z miejscowości Bottrell oraz kaplicy św. Antoniego. Siostry michalitki organizują dla dzieci spotkania okazjonalne w ciągu roku. Potrzebują środków na drobne podarki, kredki, kartki, alby dla 15 ministrantów lub komże. Na spotkania przychodzi 20 dzieci. Projekt służy przeznaczeniu środków finansowych także na podwieczorki dla dzieci, materiały papiernicze. Realizuje go s. Agnieszka Osiatycka, michalitka.

 System ogrzewania kościoła, domu parafialnego i Ambulatorium w Zanaszar (Kazachstan)

 Projekt dotyczy podłączenia kościoła, domu parafialnego i ambulatorium do centralnej, miejskiej sieci gazowej. Do tej pory kaplica jest ogrzewana węglem, a piec rozpada się. Dom parafialny ogrzewany jest gazem z butli, a ambulatorium nie ma wcale ogrzewania. Projekt zgłosił ks. Szymon Grzywiński, fideidonista.

 Udoskonalenie farmy do hodowli drobiu w Abidjanie (Wybrzeże Kości Słoniowej)

 Projekt ma na celu usprawnienie i udoskonalenie procesu produkcji drobiu dla potrzeb Międzynarodowego Diecezjalnego Seminarium Redemptoris Mater w Abidjanie. Trzeba dokonać przepierzenia z ocynkowanej stalowej siatki w istniejącym pomieszczeniu kurnika, wykonać instalację elektryczną, zakupić materiały na budowę klatek do hodowli kurcząt, zainstalować system nocnego dogrzewania piskląt, zakupić wylęgarki i karmiki. Projekt realizuje ks. Przemysław Palmowski.

 Wyposażenie kaplicy w Moronjary (Madagaskar)

 Projekt służy odnowieniu wyposażenia kaplicy, zniszczonego przez potężny cyklon, który uderzył w lutym w wyspę. Trzeba zakupić księgi liturgiczne i resztę wyposażenia kaplicy. Projekt realizuje o. Adam, Brodzik, werbista.

 Remont kościoła św. Antoniego w Chaves (Brazylia)

 Projekt dotyczy remontu kościoła św. Antoniego w Chaves, jedynego w mieście. Trzeba wymienić drzwi i okna, wyremontować zakrystię oraz pomalować świątynię z zewnątrz i wewnątrz. Projekt zakłada zakup materiałów potrzebnych do remontu zakrystii i drewna, potrzebnego do zrobienia drzwi. Parafia zobowiązuje się do zapłacenia robocizny oraz pomalowania kościoła. Projekt realizuje ks. Michał Mikulski, fideidonista.

 Ewangelizacja i animacja biblijna w San Ramono Nonato (Boliwia)

 Projekt dotyczy dzieła ewangelizacji poprzez organizowanie warsztatów biblijnych w poszczególnych parafiach wikariatu, organizowanie i przygotowanie animatorów biblijnych. Projekt zakłada sfinansowanie warsztatów biblijnych dla 3-4 osób z wikariatu, prowadzonych przez Konferencje Episkopatu Boliwii. Projekt zgłosił ks. Jan Baran, Fideidonista.

 Ewangelizacja sąsiadów w Zhezkazgan (Kazachstan)

 Projekt ma na celu urządzenie skromnej kaplicy, by była bardziej dostępna i widoczna dla wszystkich sąsiadów i przechodniów w. Trzeba przygotować dwie tablice, które zachęcą ludzi do odwiedzenia kaplicy oraz przygotować pokój, do rozmów. Projekt realizuje ks. Paweł Martyniuk, fideidonista.

 Budowa kościoła Jana Pawła II w Minkama (Kamerun)

 Projekt dotyczy kontynuacji budowy kościoła w Minkama i sfinansowania zakupu 225 worków cementu, który posłuży do wybudowania werandy wokół kościoła wraz z odpływami wody oraz przygotowania podłogi kościoła pod położenie posadzki z płytek. Projekt zgłosił o. Krzysztof  Pazio, marianin.

 Wyposażenie kawiarenki parafialnej w Concepcion (Boliwia)

 Celem projektu jest wyposażenie parafialnej kawiarenki, przy par. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Concepcion. Planowany jest zakup kuchenki z piekarnikiem elektryczny, witryny chłodniczej, robota kuchennego. Kawiarenka służy jako zaplecze dla Sali spotkań katechistów oraz parafian. Projekt realizuje ks. Tomasz Kaczor, fideidonista.

 Renowacja domu misyjnego w Iquitos (Peru)

 Projekt polega na renowacji domu Centrum Administracyjno-Duszpasterskiego w Iquitos. Reparacja polega na pomalowaniu ścian, sufitów, drzwi, wymianie siatek w 6 dużych oknach i naprawie spróchniałych framug. W łazienkach trzeba wymienić prysznice i krany. Projekt zgłosiła Dominika Szkatuła, misjonarka świecka.

 Drukarka wielofunkcyjna dla Vicariatu San Jose del Amazonas (Peru)

 Projekt dotyczy zakupu drukarki wielofunkcyjnej (kombajn) dla biura wikariatu w Iquitos. Drukarka ta służy przygotowaniu materiałów szkoleniowych, skanowaniu dokumentów. Projekt realizuje Anna Borkowska, misjonarka świecka.

 Ogrodzenie domu sióstr w Dimako (Burundia)

 Projekt polega na budowie części ogrodzenia domu zakonnego sióstr karmelitanek w Dimako (Burundia) celem zapewnienia bezpieczeństwa siostrom. Ogrodzenie ma być zbudowane z pustaków, celem chronienia magazynów, gdzie przechowywana jest żywność dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. Projekt realizuje s. Virgilia Bondel.

 Wyposażenie Sali wielofunkcyjnej na misji Esseng (Kamerun)

 Projekt ma na celu wyposażenie w meble, krzesła i stoliki Sali wielofunkcyjnej, przeznaczonej do spotkań dzieci i młodzieży przy parafii w Esseng. W Sali odbywają się spotkania formacyjne prowadzone przez siostry od Aniołów. Projekt zgłosiła s. Mirosława Leszkowska, ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów.

 Remont zakrystii w Bangui (RCA)

 Projekt polega na remoncie zakrystii i sekretariatu parafialnego, pomalowaniu ścian oraz zakupie wyposażenia w par. w Bangui. Trzeba zakupić 3 metalowe szafy. Projekt realizuje Monika Jamer, misjonarka świecka.

 Budowa kaplicy w Limie (Peru)

 Celem projektu jest wybudowanie kaplicy w miejscowości, która liczy 300 mieszkańców. Druga częścią projektu jest budowa sanitariatów oraz własnego ujęcia wody. Projekt realizuje ks. Kamil Tokarz, fideidonista.

 Komputera z baterią dla sióstr Misjonarek św. Rodziny w Nairobi (Kenia)

 Projekt dotyczy zakupu komputera z baterią (Becup 650), biurka i drukarki dla sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Nairobi (Kenia). Projekt zgłosiła s. Aniela Milońska.

 Maszyna do wytłaczania oleju w Chikukwe (Tanzania)

 Projekt dotyczy zakupu maszyny do wytłaczania oleju ze słonecznika dla ubogiej ludności w Chikukwe przez siostry Maryi Niepokalanej. Maszyna ułatwi ubogiej ludności wytłaczanie oleju. Projekt realizuje s. Miriam Kusek.

 Komputer do pracy pastoralnej w Mandama (Kamerun)

 Projekt ma na celu zakup komputera do pracy pastoralnej dla misji w Mandamie, prowadzonej przez siostry Służebniczki NMP. Siostry dojeżdżają do wiosek z katechezą. Wymaga to przygotowania materiałów do pracy z młodzieżą i dziećmi. Projekt zgłosiła s. Luiza Kwiecień.

 Wyposażenie kaplicy dojazdowej w Nowogreczanowce (Kazachstan)

 Projekt zakłada zamówienie i zakup 13 drewnianych kościelnych ławek o długości 160 cm do kaplicy dojazdowej pw. Miłosierdzia Bożego w Nowogreczanowce (par. Zesłania Ducha Świętego w Zielonym Gaju). Projekt realizuje ks. Łukasz Chłopek, fideidonista.

 Pomalowanie auli katechetycznych w Portoviejo (Ekwador)

 Projekt polega na odnowieniu auli katechetycznych na zewnątrz, oczyszczenie ścian zewnętrznych, uzupełnienie tynku na ścianach, malowanie ścian zewnętrznych, zabezpieczenie dachu przed rdzą w par. Portoviejo oraz w drugiej par. w Boyaca. Projekt realizuje ks. Maciej Rączkiewicz, fideidonista.

 Prace wykończeniowe przy budowie Sali parafialno-katechetycznej w Corcovado (Argentyna)

 Projekt dotyczy wykończenia Sali parafialno-katechetycznej o powierzchni 48 m kw. Przy par. Corcovado. Prace konieczne to: malowanie ścian i sufitu oraz elewacji zewnętrznej, instalacja oświetlenia i ogrzewania gazowego, budowa schodów wejściowych.

 Modernizacja placówki w Karagandzie (Kazachstan)

 Projekt obejmuje modernizację salki liturgicznej i pomieszczenia gospodarczego, malowanie, wymianę oświetlenia, adaptację pomieszczenia gospodarczego na piętrze, doprowadzenie tam wody i kanalizacji, wymiana dwóch okien balkonowych i renowacja balkonu. Projekt zgłosił Andrzej Jurczyk, misjonarz świecki.

 Adaptacja pomieszczeń mieszkalnych dla misjonarzy w Rutana (Burundi)

 Projekt obejmuje odnowie 8 pokoi mieszkalnych i zainstalowanie urządzeń sanitarnych tj. pryszniców i toalet. Wymianie podlegają też sufity i odmalowanie ścian. Projekt realizuje o. Zbigniew Nobis, karmelita.

 Książki liturgiczne do kaplic w Yirol (Sudan Południowy)

 Projekt zakłada zakup Biblii i lekcjonarzy w języku dinka jang dla misji prowadzonej przez kombonianów w Yirol (Sudan Południowy). W 29 kaplicach są potrzebne materiały liturgiczne dla katechistów. Projekt zgłosił o. Krzysztof Zębik.

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
41 0.039318084716797